Yılmaz Tunç’tan Eylem Tok ve oğlu hakkında açıklama: ABD’den isteyeceğiz

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yazar Eylem Tok’un oğlunun karıştığı ölümlü kaza sonrasında yaşananlar hakkında muhabirlere açıklamada bulundu.

Tunç, verdiği demeçte “Bir kişinin ölümüne 4 kişinin yaralanmasına sebep olan 18 yaşından küçük suça sürüklenen çocuk şüphelinin olaydan kısa süre sonra Mısır’a kaçtığı tespit edildi. Mısır adli makamlarıyla yaptığımız görüşmeler devam ederken, İnterpol aracılığıyla şüphelinin ve suçluyu kayırma suçundan annesinin iadesi için bağlantıya geçtik. İade için ilgili belgeleri gönderdik, Mısır makamları şüphelilerin ABD’ye gittiğini ifade ettiler. Aynı süreci ABD adli makamlarına da ulaştırdık. Hem diplomatik yollardan hem de İnterpol aracılığıyla iadelerini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

DÜN TUTUKLAMA KARARI VERİLMİŞTİ

1 Mart’ta yaşanan kazanın ardından dün, 18 yaşından küçük T.C. hakkında ‘Taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma’ suçundan ve annesi şüpheli Eylem Tok hakkında ‘Suçluyu Kayırma’ suçundan İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x